Zřizovatel nemocnice

Návštěvy pacientů v NNF

INFORMACE K NÁVŠTĚVÁM PACIENTŮ

Aktualizováno 18. 5. 2021

Návštěvy pacientů na lůžkových odděleních jsou umožněny za níže stanovených podmínek:

NÁVŠTĚVY NA AKUTNÍCH LŮŽKOVÝCH ODDĚLENÍCH

• návštěvy jsou umožněny u pacientů hospitalizovaných déle než 1 týden
• návštěva se musí prokázat antigenním nebo PCR testem, který není starší než 48 hodin, certifikátem o ukončeném očkování proti covidu-19 nebo potvrzením o prodělaném onemocnění covid-19 v posledních 90 dnech
• pacienty je možné navštívit kterýkoliv den v týdnu v době od 14 do 17:30 hodin, a to max. na 20 minut s nasazenou ochranou nosu a úst třídy FFP2 nebo vyšší
• u pacienta může být v jednu chvíli pouze 1 osoba

Prosíme návštěvy, aby v žádném případě nechodili za svými blízkými v případě, že na sobě pociťují příznaky virového respiračního onemocnění.

NÁVŠTĚVA NA ODN

Návštěvy pacientů na oddělení dlouhodobě nemocných jsou umožněny po předchozí domluvě od pondělí do pátku v době od 14 do 17:30 hodin na základě negativního výsledku antigenního testu a za podmínky použití respirátoru třídy FFP2 nebo vyšší.

Žádáme návštěvy, aby používaly vlastní respirátor min. třídy FFP2 a přicházely min. 20 minut před domluveným časem začátku návštěvy, a to z důvodu provedení antigenního testu. Test je bezplatný. Návštěva může také donést potvrzení o negativním antigenním testu z testovacího centra, nesmí být ovšem starší než 48 hodin. Návštěvy jsou limitovány dvěma osobami + klient.

Návštěvu je možné si domluvit s vrchní sestrou ODN Mgr. Martinou Faltusovou nebo staniční sestrou Janou Chovancovou na čísle 222 801 289 ve všedních dnech mezi 8-12 hodinou.

Pokud již máte dohodnutou návštěvu na ODN, ale přišli jste vy nebo někdo z vašich nejbližších do rizikového kontaktu s nakaženou osobou nebo na sobě pociťujete příznaky virového respiračního onemocnění, přeobjednejte si návštěvu na jiný termín.

BALÍČKY PRO PACIENTY

Balíčky pro pacienty je možné odevzdávat na recepci nemocnice. Každý balíček musí být označen jménem pacienta a názvem oddělení.

Za respektování výše uvedených pokynů, kterými společně chráníme zdraví našich pacientů i personálu, děkujeme.
V případě změny epidemiologického vývoje mohou být výše uvedené podmínky návštěv upraveny.