Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator

Web je v režimu údržby.

Omlouváme se Vám za komplikace, zkuste se prosím vrátit za hodinu.

Praha poskytla NNF plicní ventilátory

21. 08. 2020 
 - NNF

Praha pořídila plicní ventilátory. Poskytla je Nemocnici Na Františku

20.8.2020

Hlavní město Praha zakoupilo tři kusy plicních ventilátorů v celkové hodnotě přes jeden milion korun. Zapůjčilo je Nemocnici Na Františku, která přístroje využije při péči o pacienty ve vážném zdravotním stavu.

Nemocnice Na Františku letos na jaře v době nouzového stavu velmi rychle zareagovala na výzvu Ministerstva zdravotnictví a vytvořila infekční oddělení pro pacienty, kteří onemocněli koronavirem. Oddělení sloužilo především pro klienty z pražských domovů pro seniory.

„Velice si cením, že Nemocnice Na Františku bez váhání zřídila oddělení s lůžky pro pacienty s koronavirem, a proto jsme se za město rozhodli plicní ventilátory zapůjčit právě sem. Jsem si jistá, že se zde ventilátory v případě potřeby uplatní a dobře poslouží tem nejkřehčím pacientům, kterým se zde tradičně věnují s velkou citlivostí a ochotou,“ říká Milena Johnová, radní hlavního města Prahy pro sociální oblast a zdravotnictví.

Nevelká Nemocnice Na Františku je v mnoha ohledech nepostradatelná. Díky své strategické poloze a ochotě současného vedení je velmi důležitým partnerem pro Zdravotnickou záchrannou službu hl. m. Prahy. Zapojuje se také do spolupráce s dalšími zdravotními službami zřizovanými městem nebo městskými částmi, tradičně zejména s Poliklinikou Prahy 7.

„Nemocnici Na Františku považujeme za klíčového partnera v rámci metropolitní zdravotní sítě, včetně boje s pandemií COVID-19, a proto jsme nemocnici kromě osobních ochranných pomůcek a dezinfekce poskytli tři kusy plicních ventilátorů k využití,“ popisuje Martin Ježek, ředitel odboru zdravotnictví Magistrátu hl. m. Prahy.

Specializované infekční oddělení, fungující po dobu nejkritičtějších dní pandemie, mělo svůj vlastní vstup a personál, aby byl zajištěn bezpečný chod celé nemocnice. Protože však na oddělení nebyli přiváženi žádní pacienti, bylo zrušeno. Nemocnice je ale schopna jej do 24 hodin opět aktivovat.

„Koncepce nemocnice deklaruje zintenzivnění spolupráce se Zdravotnickou záchrannou službou hlavního města Prahy, proto také obnovujeme činnost anesteziologickoresuscitačního oddělení. A právě zde, při péči o pacienty ve vážném zdravotním stavu, plicní ventilátory využijeme. Pomoci Magistrátu hlavního města Prahy si velmi vážíme a chápeme ji i jako důvěru v naše zdravotnické zařízení při péči o občany a návštěvníky Prahy,“ dodává David Erhart, ředitel Nemocnice Na Františku.

Zdroj: Magistrát hl. m. Prahy

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram