Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator

Web je v režimu údržby.

Omlouváme se Vám za komplikace, zkuste se prosím vrátit za hodinu.

Zahájení očkování seniorů a návštěva premiéra Babiše

18. 01. 2021 
 - NNF

TISKOVÁ ZPRÁVA
15. ledna 2021

Praha 1 a Nemocnice Na Františku spouštějí očkování seniorů. Nemocnici navštívil premiér Babiš

Centrum metropole je plně připraveno na očkování proti nemoci COVID-19. Městská část Praha 1, její Nemocnice Na Františku a Středisko sociálních služeb společně se společností GHC GENETICS spouštějí velkou očkovací akci, jejíž součástí budou i mobilní očkovací týmy. Nemocnice, která se již několik měsíců stará o pacienty nakažené novým typem koronaviru, zároveň hlásí vysokou proočkovanost svého personálu. Zahájení očkovací akce se zúčastnil i premiér Andrej Babiš.

„Za centrum Prahy potvrzuji, že jsme na očkování seniorů připraveni. Máme jasný plán vycházející z vládní očkovací strategie, máme dostatek materiálu a také mobilní očkovací týmy, které budou jezdit přímo za našimi seniory,“ říká starosta Prahy 1 Petr Hejma. „Pro celou akci využíváme naši Nemocnici Na Františku, která se v boji s koronavirem osvědčila,“ připomíná starosta Hejma úspěchy nemocnice, když během jarní vlny přijala nakažené seniory z domovů s pečovatelskou službou, zřídila již tři jednotky péče o tyto pacienty, a v posledních měsících se dokonce stala klíčovým místem pro testování.

„S očkováním našich zdravotníků a seniorů jsme začali před týdnem, kdy jsme obdrželi první vakcinační dávky. Zatím jsme naočkovali přes 200 zaměstnanců, kteří jsou v kontaktu s COVID-19 pozitivními pacienty, pracovníky oddělení následné péče a 25 dlouhodobě hospitalizovaných seniorů, kteří o podání vakcíny projevili zájem,“ říká ředitel Nemocnice Na Františku David Erhart.

Do nemocnice dorazil i premiér Andrej Babiš, který se o její připravenosti na místě sám přesvědčil. „Jsem velice rád za zpětnou vazbu z terénu a také za to, že jsem měl možnost diskutovat s panem starostou Hejmou a panem ředitelem Erhartem. Spolupracujeme spolu velice dobře a je dobře, že je Nemocnice Na Františku zapojena do systému očkování.“

Důležitou součástí očkování seniorů je i Středisko sociálních služeb Prahy 1. To spustilo i vlastní infolinku, na kterou se mohou obracet senioři v případě potíží s registrací k očkování. Za seniory žijícími v domovech s pečovatelskou službou budou vyjíždět mobilní očkovací týmy, které zajistí společnost GHC GENETICS. „Každá efektivní pomoc v rámci očkovací strategie mezi státem a dalšími subjekty je velmi důležitá. Jsme rádi, že se můžeme na akci podílet a prostřednictvím našich mobilních týmů pomoci s očkováním na těchto velmi důležitých místech. V současné době již provádíme testování na COVID-19 formou mobilní laboratoře ve spolupráci s Magistrátem hl. m. Prahy, takže s touto formou už máme velmi dobré zkušenosti,“ sdělil ke spolupráci ředitel GHC Genetics pan Viktor Fuman.

„Senioři v domovech s pečovatelskou službou tak nebudou muset nikam chodit a nebudou se tak muset vystavovat riziku nákazy v nějakém zdravotnickém zařízení,“ doplnil ředitel Furman.

Centrální městská část plánuje očkovací kapacity ještě rozšířit. „Nabídli jsme pomoc jak magistrátu, tak i ostatním městským částem. Zapojit se chtějí i místní podnikatelé, díky nim tak budeme schopni spustit v centru města další velkokapacitní očkovací zařízení,“ přibližuje další plány starosta Hejma.

Kontakt:
Patrik Kuba, Oddělení vnějších vztahů MČ P1linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram