Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator

Web je v režimu údržby.

Omlouváme se Vám za komplikace, zkuste se prosím vrátit za hodinu.

17 tisíc dávek vakcíny v NNF

20. 05. 2021 
 - NNF

Aplikovali jsme již přes 17 tisíc dávek vakcíny proti covidu-19

27. 7. 2021

Očkovací centrum proti covidu-19 v Nemocnici Na Františku se nedávno přestěhovalo do větších prostor a zdvojnásobilo svoji kapacitu na 200 dávek očkovací látky denně. Do boje s covidem také pravidelně vyráží mobilní očkovací tým, který hromadně očkuje zájemce v obcích a organizacích nejen na území Prahy, ale i ve Středočeském kraji. Díky propracovanému systému očkování a vysokému nasazení očkujících pracovníků se nemocnici podařilo zkrátit čekání na první dávku vakcíny proti covidu-19 na maximálně tři dny.

„V současnosti očkujeme vakcínou Pfizer, u níž je druhá dávka podávána po 21 dnech, a vakcínou Moderna, ovšem jen v některých dnech, u které je rozestup mezi dávkami jeden měsíc. Denně zvládneme naočkovat kolem 200 lidí a zároveň vyjíždíme očkovat druhé dávky s mobilním týmem,“ upřesňuje hlavní sestra a koordinátorka očkování v Nemocnici Na Františku Hana Veselá.

Od klientů si očkovací centrum vysloužilo velmi kladné hodnocení. Podle koordinátorky očkování Hany Veselé kladou Na Františku důraz na to, aby se klienti cítili dobře už ve chvíli, kdy do očkovacího centra vstoupí, a byli spokojeni i s celým procesem očkování. Ten zpravidla zahrnuje předložení potřebných dokladů, vyplnění dotazníku a souhlasu pacienta, dále samotnou vakcinaci a poté setrvání v čekárně po nezbytně nutnou dobu kvůli možným nežádoucím reakcím na očkování.

Kromě toho pracovníci očkovacího centra denně řeší také e-mailové a telefonické dotazy klientů či jejich nadstandardní požadavky, které se týkají zejména očkování cizích státních příslušníků nebo změn termínů druhých dávek. Zájemcům se snaží vyhovět. „Obrací se na nás lidé například s tím, že mají první dávku podanou v některém z velkokapacitních očkovacích center, v nichž není možné změnit termín druhé dávky, a dotazují se, zda mohou přijít na druhou dávku k nám. Nezřídka kdy se stává, že o druhou dávku u nás mají zájem i lidé, kteří byli očkováni v zahraničí, například v Kanadě, Spojených státech nebo Chorvatsku. Těmto klientům vycházíme vstříc, pokud mají doklad o přesném datu aplikace první dávky, číslu šarže a expiraci podané vakcíny, aby posléze neměli problém s vydáním očkovacího certifikátu,“ vysvětluje Veselá.

Zároveň dodává, že Na Františku mají v současné době dostatek volných termínů i pro zájemce o očkování první dávkou. Do očkovacího centra je však třeba se nejprve registrovat přes Centrální rezervační systém. „Zatím máme volná místa na konec července i celý srpen. Zájemci, kteří se k nám zaregistrují, obdrží ještě týž den PIN2, pomocí něhož se mohou objednat třeba už na následující pracovní den. Záleží na tom, jaký termín jim nabídne rezervační systém. Určitě by však neměli čekat více jak dva dny od registrace,“ doplňuje Veselá.

Bližší informace k Očkovacímu centru Nemocnice Na Františku naleznete na této stránce.

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram