Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator

Web je v režimu údržby.

Omlouváme se Vám za komplikace, zkuste se prosím vrátit za hodinu.

Od září očkujeme v Praze proti covidu-19 pomocí výjezdových týmů

11. 11. 2022 
 - NNF

Od konce září vyjíždějí mobilní očkovací týmy Nemocnice Na Františku do pražských městských částí a domovů pro seniory očkovat posilujícími dávkami proti covidu-19. Naposledy byli naši zdravotníci očkovat na městském úřadě v pražském Suchdole, kde naočkovali bezmála 150 obyvatel, zejména seniorského věku. Celkem bylo naší nemocnicí od 20. září letošního roku naočkováno posilující dávkou přes 370 osob.

Očkování probíhá vakcínou Comirnaty Original, která je upravenou verzí původní vakcíny Comirnaty od společností Pfizer/BioNTech. Složení vakcíny je upraveno tak, aby lépe odpovídalo cirkulujícím variantám viru SARS-CoV-2. Očekává se, že vakcína poskytne širokou ochranu proti různým variantám tohoto viru.

V současné době Nemocnice Na Františku očkuje pouze větší skupiny osob formou výjezdů, nemá tedy vlastní očkovací místo pro jednotlivé zájemce. Očkovacích míst je však v Praze dostatek a jejich seznam lze najít na https://ockoreport.uzis.cz/.

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram