Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator

Web je v režimu údržby.

Omlouváme se Vám za komplikace, zkuste se prosím vrátit za hodinu.

Plastické rekonstrukce prsou

V našem Centru chirurgické léčby nádorů prsu v Nemocnici Na Františku se specializujeme na plastické rekonstrukce prsou. Naši plastičtí chirurgové jsou tu od toho, aby vám pomohli znovu najít celistvost a sebevědomí po náročném boji s onkologickým onemocněním prsu nebo po odstranění nezhoubného nádoru prsu.

Chápeme, že každá žena je jedinečná, stejně jako její cesta k uzdravení. Proto přistupujeme k rekonstrukci prsu s hlubokým pochopením a empatií a navrhujeme taková operační řešení a postupy, které respektují vaše osobní potřeby a preference. Věříme, že rekonstrukce prsu není jen o obnově tělesné struktury, ale i o uzdravení duše a obnově celistvosti vaší identity.

Naši plastičtí chirurgové mají bohaté zkušenosti z předních klinik v České republice i zahraničí a pravidelně se vzdělávají na zahraničních odborných kongresech. Naše centrum je zároveň vybaveno špičkovou technologií pro operace nádorů prsu a rekonstrukční plastické operace, což nám umožňuje poskytovat péči na nejvyšší možné úrovni.

Svěřte se do našich rukou...

Krok za krokem k obnově vaší ženskosti

Rekonstrukce prsu představuje chirurgický zákrok, jehož cílem je obnovit tvar, velikost a vzhled prsu po mastektomii (odstranění prsu) nebo částečné mastektomii (odstranění části prsu).

Existují různé metody rekonstrukce prsu. Výběr konkrétní metody závisí na individuálních potřebách a zdravotním pacientky.

Jaké operace provádíme

V našem centru používáme k obnovení velikosti a tvaru prsu vysoce kvalitní silikonové implantáty, které představují nejefektivnější způsob navrácení původního vzhledu prsů.

Pokud je to v konkrétním případě vhodné, využíváme v rámci rekonstrukce prsu také moderní metodu zvanou "fat transfer", při kterém dochází k přenosu vlastního tuku z jiných částí těla - typicky z břicha nebo stehen - do oblasti prsu. Tento postup umožňuje přirozeně doplnit objem a zlepšit tvar prsu po operaci.

Rekonstrukce prsu může být provedena buď ihned během mastektomie (okamžitá rekonstrukce) nebo v pozdějším čase po dokončení léčby rakoviny (odložená rekonstrukce). Rozhodnutí o tom, kdy podstoupit rekonstrukci, závisí na řadě faktorů, včetně typu a stadia rakoviny prsu, další plánované léčbě (jako je radioterapie) a celkového zdravotního stavu pacientky.

O tom, zda je možné provést okamžitou rekonstrukci prsu, nerozhoduje plastický chirurg, ale výhradně onkolog. Pokud je to tedy ze zdravotního hlediska možné, pak provádíme i okamžitou rekonstrukci současně s mastektomií, což znamená, že po odstranění prsu dojde ihned k jeho rekonstrukci.

Jak probíhá rekonstrukční operace prsu se můžete podívat v našem videu.

Jsme tu pro vás

Záleží nám na tom, abyste se u nás cítili příjemně a bezpečně. Proto se nebojte s námi konzultovat vaše představy. Naši plastičtí chirurgové s bohatými zkušenostmi vám rádi doporučí nejvhodnější řešení pro co nelepší výsledek.

Objednejte se k nám

Objednejte se na konzultaci k našemu plastickému chirurgovi
pondělí–pátek 8:00–14:00
222 801 301
222 801 237
777 363 648

Ordinace plastické chirurgie

MUDr. Josef Kulhánek, MBA

Kontakt →

MUDr. Mgr. Barbora Englcová, MBA, LL.M.

Lékařka Kontakt →

MUDr. Karolína Svobodová

Lékařka Kontakt →

Pátek13:00 – 15:00prim. MUDr. Josef Kulhánek, MBA
Objednání na konzultaci
pondělí–pátek 8:00–14:00
222 801 301
222 801 237
777 363 648
Ambulance plastické chirurgie, hlavní budova, přízemí vlevo, na konci chodby (odborné poradny), Nemocnice Na Františku
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram