Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator

Web je v režimu údržby.

Omlouváme se Vám za komplikace, zkuste se prosím vrátit za hodinu.

Chirurgické oddělení

Chirurgické oddělení Nemocnice Na Františku zajišťuje komplexní péči o klienty s příslušnou chirurgickou diagnózou.  

Akutní ambulantní provoz zajišťuje vyšetření a léčbu urgentních stavů (úrazů, zánětlivých onemocnění, bolestí břicha atd.).

Odborné poradny se zaměřují na specializovanou léčbu a indikace k plánovaným operacím zejména v oblasti chirurgie tlustého střeva a konečníku (včetně onkochirurgie), břišní chirurgie, chirurgie nádorů prsu, bariatrické chirurgie, urologie a hojení ran.

Součástí chirurgického oddělení jsou dvě lůžková oddělení pro hospitalizované pacienty. Kromě standardních pokojů s vlastním sociálním zařízením a připojením k wifi je zde k dispozici také šest nadstandardních pokojů.

Hlavní náplní plánovaných operací chirurgického oddělení je všeobecná břišní chirurgie se zaměřením na tyto segmenty (subspecializace):               

 • miniinvazivní (laparoskopická) břišní chirurgie - operace žlučníku, slepého střeva, srůstů v dutině břišní (cca 500 výkonů ročně) 
 • kýlní chirurgie (herniologie) - pupeční kýly, tříselné kýly, recidivující kýly, kýly v jizvě, obrovské kýly, hiátové kýly, parastomální kýly atd. - operujeme miniinvazivně i klasicky (cca 500 operací ročně)
 • mammární onkochirurgie – operace rakoviny prsu i nezhoubných bulek v prsu (cca 350 operací ročně)  
 • metabolicko-bariatrická chirurgie - laparoskopické operace pro obezitu, operace pro obezitu spojenou s metabolickým syndromem – cukrovkou, vysokým tlakem, syndromem spánkové apnoe, vysokou hladinou tuků a cholesterolu v krvi (cca 250 operací ročně)
 • chirurgie trávicí trubice (laparoskopická i klasická)
  • operace žaludku pro vředovou chorobu, pro nezhoubné i zhoubné novotvary (rakovina, GIST, NET), pro hiátovou kýlu a reflux 
  • operace tenkého střeva pro nespecifické střevní záněty (IBD), pro srůsty (adheze), polypy, divertikly 
  • operace tlustého střeva pro záněty (IBD), divertikulární nemoc, polypy, rakovinu tlustého střeva a konečníku (kolorektání karcinom)  
  • cca 150 operací ročně - laparoskopicky (75%) i klasicky (25%) 
 • proktologie – hemoroidy, rektovaginální prolapsy, řitní trhliny, píštěle a abscesy -  cca 150 operací ročně klasicky i miniinvazívně (Longovou metodou)  
 • hojení chronických a komplikovaných ran - syndrom diabetické nohy, bércové vředy, dekubity, poradiační vředy atd. - konzervativně pomocí metod vlhkého hojení i operačně pomocí plasticko-chirurgických postupů (cca  50 operací ročně) 
 • urologie - varixy šourku, vodní kýly, fimózy, sterilizace pro samoplátce, časná stadia rakoviny močového měchýře, miniinvazivní i klasické operace pro zbytnění prostaty, operace na ledvinách (cca 100 operací ročně) 

V uvedených segmentech elektivní péče patří oddělení chirurgie k tzv. “high-volume” zařízením, ve kterých je statisticky dosahováno díky koncentraci výkonů lepší kvality výsledků s menším množstvím komplikací.  

Všeobecně jsou operace prováděny jak klasickým způsobem (řezem), tak miniinvazivně (laparoskopicky), pomocí drobných 5-12 mm vpichů, a to dle typu diagnózy a rozsahu nálezu. Miniinvazivní metody přinášejí pacientům méně bolestí, menší operační zátěž a rychlejší propuštění s kratší dobou rekonvalescence. Jsou  však náročnější na vybavení pracoviště potřebnou technikou. Ne vždy je však miniinvazivní operace pro daného pacienta vhodná. O vhodnosti miniinvazivního nebo klasického způsobu vedení plánované operace vám podá informace lékař v odborné poradně při objednání k operaci, popř. primář oddělení.  

Jednodenní chirurgie

Některé menší operace (např. drobné exstirpace nezhoubných tumorů, operace menších kýl) lze provádět v režimu jednodenní chirurgie (příjem ráno v den operace a propuštění tentýž den večer, nebo nejpozději druhý den ráno).  

Standardní hospitalizace

Naopak pro složitější a náročnější operace, vyžadující delší pobyt v nemocnici, jsou k dispozici monitorovaná lůžka a 24 hodinová dostupnost anesteziologicko-resuscitačního týmu. Oddělení disponuje 8 lůžky na multioborové jednotce intenzívní péče, kam jsou umístěni pacienti po větších operačních zákrocích.   

Toto uspořádání zajišťuje bezpečnou a kvalitní pooperační péči, přičemž je však zachována rodinná atmosféra oddělení i celé nemocnice, která je naší další silnou devizou. 

Operace jsou prováděny na dvou operačních sálech, které prošly v nedávné době kompletní rekonstrukcí a modernizací a jsou vybaveny technikou na špičkové úrovni, včetně dvou nových laparoskopických věží. 

Objednací doba

Další výhodou našeho oddělení je flexibilní nabídka termínů přijetí k operaci, kdy objednací doba nepřesahuje (dle typu diagnózy) dva až tři týdny. Pacienti mají možnost rezervace nadstandardního samostatného pokoje již při objednání k operaci. 

Odbornost

Lékaři našeho oddělení prezentují své zkušenosti na odborných setkáních, publikují články v odborných i populárních periodicích. Na našem oddělení probíhá výuka a odborné stáže mediků lékařských fakult a studentů středních škol se zdravotnickým zaměřením. 

Nadstandardní pokoje 

Chirurgické oddělení má šest nadstandardních pokojů vybavených televizí, ledničkou, rychlovarnou konvicí a připojením k wifi. Každý pokoj má vlastní sociální zařízení (WC a sprchový kout). 

Rezervaci nadstandardního pokoje můžete provést přímo při objednání k operaci v odborné poradně, nebo později telefonicky či e-mailem:

 • v pracovních dnech od 8 do 14 hodin na čísle 222 801 237 (sekretariát) nebo na tel. 773 743 601 (vrchní sestra)
 • e-mail: romana.jehlickova@nnfp.cz

Doporučujeme však tuto možnost vždy předem probrat s ošetřujícím lékařem. 

Ceník ubytování

Oddělení si vyhrazuje právo na změnu obsazení nadstandardních pokojů či zrušení rezervace z kapacitních či jiných závažných důvodů. 
Fotografie nadstandardního pokoje mají pouze informativní charakter, konkrétní pokoj není možné si nárokovat.

Galerie

MUDr. Robert Ston

Primář Kontakt →

MUDr. Zdeněk Šebesta

Zástupce primáře Kontakt →

MUDr. Petr Malínek

vedoucí lékař Kontakt →

MUDr. Tomáš Záhora

vedoucí lékař Kontakt →

MUDr. Mgr. Petra Jakeš

Vedoucí lékařka Kontakt →

Bc. Romana Jelínková-Jehličková

Vrchní sestra Kontakt →

Bc. Naděžda Dohnálková

staniční sestra operačních sálů Kontakt →

Monika Kuželová

sekretářka Kontakt →

MUDr. Robert Ston

Primář Kontakt →

MUDr. Zdeněk Šebesta

Zástupce primáře Kontakt →

MUDr. Jan Černý

Lékař Kontakt →

MUDr. Martina Daňová

Lékařka Kontakt →

MUDr. Mgr. Barbora Englcová, MBA, LL.M.

Lékařka Kontakt →

MUDr. David Erhart

Vedoucí lékař Kontakt →

MUDr. Zdeněk Hačecký

Lékař Kontakt →

MUDr. Mgr. Petra Jakeš

Lékařka Kontakt →

MUDr. Tomáš Jakeš

Lékař Kontakt →

MUDr. Petr Malínek

vedoucí lékař Kontakt →

MUDr. Tomáš Záhora

vedoucí lékař Kontakt →

MUDr. Lenka Zíková

Lékařka Kontakt →

Sekretariát

222 801 237

Příjmová kancelář

222 801 301

Ambulance a poradny

Objednání
pondělí – pátek 8:00 – 14:00
222 801 301
222 801 237
777 363 648
robert.ston@nnfp.cz

Urgentní příjem (24/7)

Pro akutní případy
222 801 343
222 801 344

Lůžkové oddělení A

Sesterna
222 801 266

Lůžkové oddělení B

Sesterna
222 801 256

Lůžkové oddělení - JIP

222 801 229

Sekretariát
Hlavní budova, 2. patro, lůžkové oddělení B
Kartotéka, příjmová kancelář
hlavní budova, přízemí vlevo
Lůžkové oddělení A, B
hlavní budova, 2. patro
JIP
hlavní budova, 2. mezipatro (Multioborová jednotka intenzivní péče)
Ambulance
hlavní budova, přízemí vlevo, na konci chodby (odborné poradny)
Operační sály
hlavní budova, 3. patro
Zobrazit na mapě
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram