Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator

Web je v režimu údržby.

Omlouváme se Vám za komplikace, zkuste se prosím vrátit za hodinu.

Laparoskopická břišní chirurgie

Změna klasické invazivní břišní chirurgie v chirurgii miniinvazivní (laparoskopickou) rozšiřuje a mění přístup chirurga k řešení řady operačních výkonů a v některých případech přináší zcela nové operační postupy.

Laparoskopické operace představují pro naše pacienty zásadní změnu oproti klasickým technikám. Řada výkonů v dutině břišní dnes patří mezi postupy, které jsou prokazatelně považovány za zlatý standard při volbě operační techniky. Dnes lze s trochou nadsázky říci, že většinu výkonů lze provést miniinvazivně. 

Miniinvazivní chirurgie klade vyšší finanční nároky na přístrojové vybavení, instrumentarium a zároveň i na erudici operujícího chirurga. Jednoznačným benefitem pro operovaného je šetrnost výkonu, snížení operační zátěže, zkrácení délky hospitalizace a doby celkové rekonvalescence. Po miniinvazivních výkonech jsou menší pooperační bolesti a dochází k redukci pooperačních komplikací. Je třeba zmínit i kosmetický efekt celého výkonu v podobě nepatrných jizev ve srovnání s klasickým přístupem a menší výskyt pooperačních kýl. 

Naše oddělení může nabídnout širokou škálu miniinvazivních postupů, které jsou uvedeny i v dalších záložkách. Je to proto, že miniinvazívní postup lze provést prakticky v každém segmentu chirurgie, byla by tedy chyba zmínit laparoskopické operace jen na této stránce.  

V gastroenterochirurgii je nejčastější prováděnou plánovanou operací laparoskopické odstranění žlučníku. V akutní péči je naopak časté laparoskopické vyjmutí zaníceného červovitého přívěšku (appendixu). Mezi další operace v dutině břišní patří laparoskopické operace pro srůsty, operace pro zánětlivé i nezánětlivé onemocnění střev, operace pro rakovinu střeva, operace kýl, fundoplikace, operace pro obezitu. Všechny tyto operace lze provést miniinvazívně (laparoskopicky), ale i klasicky (řezem).  

O jednotlivých speciálních postupech a diagnózách podrobněji informují naše další stránky. 

Samozřejmostí je neustálá modernizace instrumentária a přístrojů. Díky investicím zřizovatele a dotačním programům máme k dispozici neustále nejmodernější vybavení, které umožňuje bezpečné provedení námi naplánované laparoskopické operace a které zvyšuje komfort chirurgů.   

V rámci břišní chirurgie provádíme laparoskopicky např. tyto operace:

  • žlučníku
  • apendixu (slepého střeva)
  • břišních srůstů
  • žaludku pro zánětlivá i nezánětlivá onemocnění, refluxní nemoc, vředy, rakovinu
  • tenkého střeva pro zánětlivá i nezánětlivá onemocnění, polypy, vředy, rakovinu
  • tlustého střeva pro zánětlivá i nezánětlivá onemocnění, divertikly, rakovinu
  • akutní operace pro náhlé příhody břišní z různých příčin (neprůchodnost střevní, prasklý vřed, prasklý divertikl, uskřinutá kýla atd.) - pokud je taková operace pro pacienta bezpečná a technicky proveditelná
Objednání
pondělí – pátek 8:00 – 14:00
222 801 301
222 801 237
777 363 648
robert.ston@nnfp.cz

Ambulance

MUDr. Robert Ston

Primář Kontakt →

MUDr. Tomáš Jakeš

Lékař Kontakt →

MUDr. Tomáš Záhora

lékař Kontakt →

MUDr. Jan Černý

Lékař Kontakt →

MUDr. Lenka Zíková

Lékařka Kontakt →
ÚTERÝ12:00 - 15:00MUDr. Tomáš Jakeš
STŘEDA09:00 – 14:00
12:00 - 15:00
12:00 - 15:00
prim. MUDr. Robert Ston
MUDr. Lenka Zíková
MUDr. Jan Černý
ČTVRTEK09:00 – 14:00MUDr. Tomáš Záhora
Objednání
pondělí – pátek 8:00 – 14:00
222 801 301
222 801 237
777 363 648
robert.ston@nnfp.cz

Pacienti se před příchodem do ambulance nahlásí v kartotéce (hlavní budova, přízemí vlevo)

hlavní budova, přízemí vlevo, na konci chodby (odborné poradny)
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram