Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator

Web je v režimu údržby.

Omlouváme se Vám za komplikace, zkuste se prosím vrátit za hodinu.

Nové odběrové místo v NNF

09. 10. 2020 
 - NNF

V Nemocnici Na Františku bude od pondělí nové odběrové místo

9. 10. 2020

Od pondělí 12. října začne v areálu Nemocnice Na Františku fungovat odběrové místo určené k provádění testů na koronavirus. Otevřené bude každý pracovní den od 7 do 15 hodin a jeho kapacita se má pohybovat kolem 100 odběrů denně. Otestovat se v něm mohou po předchozím objednání jak lidé se žádankou, tak bez ní. Samoplátci za vyšetření zaplatí nyní 1 600 Kč.

„Test na koronavirus mají hrazený ze zdravotního pojištění ti klienti, kteří byli na vyšetření odesláni hygienickou stanicí nebo praktickým lékařem. Podmínkou je, že hygienik nebo praktický lékař zadá žádanku na vyšetření do centrálního systému, ve kterém ji dohledáme a odběr provedeme. Klient v tomto případě nic neplatí,“ vysvětlila hlavní sestra Nemocnice Na Františku Hana Veselá.

Otestovat se však mohou i lidé, jimž nebylo vyšetření indikováno lékařem nebo hygienickou stanicí, ale přesto o něj mají zájem. „Pokud se do našeho odběrového centra objedná klient, který žádanku nemá, budeme od něj za vyšetření požadovat úhradu. Cena jednoho testu je 1 850 Kč,“ uvedla Veselá a dodala, že odběrové centrum bude přijímat pouze platby kartou.

Každý, kdo bude chtít na test přijít – ať už má žádanku, nebo ne – se nejprve musí registrovat přes online formulář, který nalezne na webových stránkách Nemocnice Na Františku. O výsledku testu budou klienti informováni do 48 hodin od provedení odběru SMS zprávou či e-mailem.

„Odběrové centrum má samostatný vstup z Kozí ulice, který je dostatečně vzdálen od hlavního vchodu do nemocnice, určeného pro pacienty. Prostory, kde budou odběry probíhat, jsou stavebně zcela odděleny od zbytku nemocničního areálu. Rezervační systém, jehož prostřednictvím se musí všichni klienti na testování předem objednat, navíc zajistí, aby se před odběrovým místem netvořila fronta,“ uvedl technicko-provozní náměstek Nemocnice Na Františku Václav Machek.

Nemocnice Na Františku zřídila odběrové místo poté, co byla ministerstvem zdravotnictví vybrána do páteřní sítě odběrových center na testování nákazy koronavirem. Vznik centra byl koordinován ve spolupráci s městskou částí Praha 1, která nemocnici vlastní, a pražským magistrátem. Provoz centra včetně odběrů zajistí nemocnice, testování odebraných vzorků bude provádět laboratoř CITYLAB.

Lucie Krausová
tisková mluvčí

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram